Recenze Saitek X52 Flight Control System

Ověřené recenze Saitek X52 Flight Control System

Přidáno: 29. června 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• Středová poloha je velmi pevná, proto je problém provádět jemné pohyby kolem středové polohy (mírně pomůže slabší pružina, ale celkový koncept není ideální).

Produkt jsem si vybral, protože v podstatě existuje jen jedna další alternativa. Věřil jsem, že oblíbenost znamená perfektní a hladký chod i v okolí středové polohy, nicméně chování joysticku není o mnoho lepší než u běžných herních zařízení. Rozhodně není možné tvrdit, že se tento produkt blíží ovládacím prvkům skutečných letadel.

Mirek W.

Přidáno: 23. června 2013

Zakoupeno v Alza.cz

• Za ty peníze stojí. Lze nastavit všechno a pro bojové simulátory typu DCS A-10C, DCS Black Shark 2 nebo DCS Lock On FC 3 apod. je to nutnost :-)
  • Možnost připevnění ke stolu - přísavky se hodí jen na některé podklady. Díl s plynovou pákou vzhledem k oddělené zóně chodu "idle" a "full throttle" vyžaduje pevnější připevnění, než jaké poskytuje samotná základna. Na věci nic nemění možnost nastavení minimálního odporu páky. Naštěstí jsou na každé základně připraveny montážní otvory pro přišroubování ke stolu.

Po dosavadní praxi, kdy jsem více méně na každý rok-dva kupoval nový joystick v cenovém rozpětí 1000 - 1200 Kč, tak jsem se rozhodl zainvestovat a budu doufat, že mi X52 nějaký ten rok vydrží. Kromě zmiňovaných DCS simulátorů virtuálně létám i na FSX a X-Plane 9 (10). Pravdou je, že teprve nyní můžu opravdu ovládat vrtulníky v X-Plane, protože s "obyčejnými" předchůdci to šlo opravdu jen s maximálním vypětím, navíc vždy s chatrnými úspěchy. Udržet vrtulník ve visu, přistát na určené místo z letu bez velkého "ladění" můžu až teď s X52. Takže super :-)

Nastavení funkcí a ovládání: Bez problémů

Přidáno: 11. března 2013

Zakoupeno v Alza.cz

• Široké možnosti nastavení, naprogramování jednotlivých ovládacích prvků. Spoustu tlačítek. Displej. Možnost regulace nebo vypnutí podsvýcení tlačítek a displeje.
  • SW pro nastavení profilú a ovladače. Ve win 7/64bit občas padá, občas se nenačte profil do hry. Po restartu je to ok. Trochu poblikává displej při ztlumeném podsvícení.

V této cenové kategorii je celkem dobrá volba.

Nastavení funkcí a ovládání: Složité
Ověřený zákazník K24.cz

Feda

Přidáno: 28. února 2013

Zakoupeno v K24.cz

• Cena / využití, pěkné dílenské zpracování. I s drivery na starší verze systémů pracuje pod W7 dobře.
  • Výrobce nenabízí akrualizace ovladačů pro novější OS (W7 a výše). Přiložené přísavky neplní svou funkci.

Pro letecké symulátory naprosto vyhovující využití. Pro hráče, kteří za slušné peníze chtějí mít pocit alespoň trochu realistického řízení letadla nebo vrtulníku, doporučuji.

Nastavení funkcí a ovládání: Bez problémů